• כלים לשירותך
  • עקבו אחרינו
  • כניסה לחשבון שלי
עמוד בית
CME - נקודות התעדכנות

שיטת הניקוד להתעדכנות (CME) אושרה באחרונה ומיושמת על ידי הר"י ברוב מקצועות ההתמחות, והוחלט להיערך באופן שיתאים גם לכירורגים. סוכם שעל איגוד הכירורגים לבחון את ההשלכות, ולהכין בשלבים תוכנית ישימה תוך שיתוף פעולה עם הר"י והמועצה המדעית, מנהלי המחלקות ומנהלי בתי החולים.

על איגוד הכירורגים להציע מערך ניקוד וחישובים שמתאים ומעשי, ועליו להכין רשימה של פעילויות שכל כירורג יוכל לבצע, שכוללים השתתפויות בקורסים, ימי עיון, כינוסים, מאמרים, וכדומה, שיוכרו על פי שיטת הניקוד. לפי אחת ההצעות, הושמעה הערכה שממוצע ההתעדכנות הסביר לכירורג מומחה הוא של כ-100 נקודות בשנה, כאשר מתמחים יזוכו ב-300 נקודות בשלב א' ו-300 נקודות בשלב ב'. 

היתרונות האפשריים בישום זה, הם שהדבר ימריץ את מנהלי מחלקות לעודד מתמחים להשתתף בכינוסים ואף לממן למתמחים את השתתפות בכנסים, ובסה"כ יגביר את הפעילות האקדמית. 

בעתיד יבחנו היתרונות לגבי הרופאים המומחים הדבר מחייב היערכות נוספת וידחה בשלב זה. בשלב זה - ועדת החינוך בראשות היו"ר, פרופ' קלוגר, תכין את החומר והנושא יוצג בהרחבה בכנס הכירורגי הקרוב.

ברוכים הבאים לאיגוד הכירורגים בישראל

חברי האיגוד מוזמנים להשתתף בפורומים/ דיונים, לאתר חברי איגוד, לעדכן את הדף אישי ולקרוא חדשות מקצועיות
כניסה לחברי האיגוד
הציבור מוזמן לקרוא מידע עדכני ואמין בתחום הרפואה הכירורגית, להתייעץ עם רופאים כירורגים בפורום ולאתר בקלות פרטים על רופאים כירורגים
איני חבר/ת איגוד