• כלים לשירותך
  • עקבו אחרינו
  • כניסה לחשבון שלי
עמוד בית
דבר יו"ר האיגוד

חברים יקרים,

איגוד הכירורגים הוא הגוף המייצג את הכירורגים הכלליים במדינת ישראל. כשכזה מונה האיגוד למעלה מ-1,000 חברים.

מקצוע הכירורגיה הכללית עבר שינוי מבני וכיום התמחויות על והתמקצעות בקבוצת ניתוחים או מחלות מקובלת יותר מאשר בעבר. "הכירורג הכללי" המבצע כול התערבות ניתוחית, ניראה פחות ופחות בזירת המקצוע.

בהינתן כי זו המגמה שם לו האיגוד כמטרה להוות את ארגון הגג המאגד את כל "מקצועות העל" בכדי לאחד את הכוחות למשימות משותפות - חינוך והוראה, אבטחת איכות ובקרה, רווחת הרופא והגנה על צרכיו ומעמדו, שיפור ההתמחות.

לצורך כך, נבחר ועד מורחב ואף הוקמה מועצה מייעצת. המועצה מורכבת ממנהלי המחלקות לכירורגיה כללית, חברי הוועד וחברים אשר הצטרפו לעבודת הוועדות השונות שהוקמו באיגוד.

שיפור הטיפול והתעדכנות הכירורג בנעשה בתחום ההתמקצעות הינם משימות חשובות המובלות על ידי החברות באיגוד - כירורגיה של השד, כירורגיה לשחזור דופנות הבטן ובקעים, כירורגיה אונקולוגית, כירורגיה הפטוביליארית, כירורגיה אנדוקרינית, חיל"א, כירורגיה מטאבולית, כירורגיה קולו-רקטאלית וכירורגיה דחופה וטראומה.

לאחרונה הוקם באיגוד חוג המתמחים בכירורגיה כללית - גוף שייצג את המתמחים, דרישותיהם ומאווייהם. איגוד הכירורגים בישראל מוביל מהלך מורכב ומבוקר, אך חשוב לשינוי אופן ההתמחות בכירורגיה כללית. התמחות מבוססת תוצאים והישגים הינה המגמה. בסיסה העיקרי הוא כימות הישגי המתמחה  באופן אובייקטיבי ורציף. השתלמויות, קורסים, הדרכות ואף הקמת בית ספר אינטרנטי לכירורגיה הם חלק מאבני הייסוד להתמחות המתגבשת.

באיגוד פועלות קבוצות עבודה וועדות מגוונות. ועדת חינוך, ועדה לאבטחת איכות ובטיחות, ועדת ביקורת, קבוצת עבודה לעניין בית הספר האינטרנטי ועוד. לכל אחת מקבוצות העבודה יעדים מוגדרים לפעילות. חברים באיגוד המעוניינים להצטרף לפעילות מוזמנים לעשות כך. המשימות רבות וחלקן אף מורכב.

אני מזמין את כל חברי האיגוד להשתתף בפעילות הענפה שהאיגוד וחברותיו מציעים. התעדכנו באתר והשתמשו לנוחותכם באפליקציה של האיגוד.

בברכה,
יו"ר האיגוד
פרופ' יורם קלוגר

ברוכים הבאים לאיגוד הכירורגים בישראל

חברי האיגוד מוזמנים להשתתף בפורומים/ דיונים, לאתר חברי איגוד, לעדכן את הדף אישי ולקרוא חדשות מקצועיות
כניסה לחברי האיגוד
הציבור מוזמן לקרוא מידע עדכני ואמין בתחום הרפואה הכירורגית, להתייעץ עם רופאים כירורגים בפורום ולאתר בקלות פרטים על רופאים כירורגים
איני חבר/ת איגוד